Kathrein Ledad satellitmast HDM 140 / 141

SKU
G#16757

satellitledarmaster

För optimal installation och snabb inriktning av den platta antennen inifrån fordonet. De ledade masterna är gjorda av rostsäker och havsvattenbeständig duralumin, de ledade huvuden är gjorda av pressgjuten aluminium.

Fungerar för montering av BAS 66 Skew på en husvagn eller husbil och är utrustad med 2 anslutningskablar och 4 F-kontakter; inklusive monteringsfäste och taktätning.

Modell :
Grupperade produktartiklar
Produktnamn Antal
Ledad satellitmast HDM 140

Artikelnummer 71 166

2 629,00 kr
Kathrein Ledad Satellitmast HDM 140 / 141

Kathrein Ledad Satellitmast HDM 140 / 141

Förbättra din satellitinstallation med den robusta och pålitliga Kathrein Ledad Satellitmast HDM 140 / 141. Denna satellitmast är utformad för att ge optimal stabilitet och funktionalitet, vilket gör den idealisk för både professionella och privata installationer.

Den ledade designen gör det enkelt att justera och montera, vilket säkerställer att din satellitantenn alltid är i bästa position för mottagning. Perfekt för användning i olika miljöer, denna mast erbjuder flexibilitet och hållbarhet för långvarig användning.

Kathrein Ledad Satellitmast HDM 140 / 141 är ett utmärkt val för dem som söker kvalitet och prestanda i sina satellitlösningar. Med enkel installation och pålitlig funktion är denna mast ett viktigt tillbehör för att maximera din satellitmottagning.

Material Aluminium
Modell HDM 140
Längd 103 cm
Packmått 1020 × 100 × 130 mm
Vikt 1,9 kg
Material Aluminium
Modell HDM 141
Längd 76,5 cm
Packmått 1020 × 100 × 130 mm
Vikt 1,35 kg
Write Your Own Review
Du recenserar:Kathrein Ledad satellitmast HDM 140 / 141
© 2024 Campweb. All Rights Reserved