Backvideosysteme Camos MultiView HD
Den nya, mycket kompakt CM 5180m HD-kamera är speciell med programvarubaserad digital bildbehandling som får den att likna en kamera med 2 linser - men med bara en lins. Vid körning framåt är vyn aktiv för att observera trafiken bakom (vinkel 80 °), när backväxeln läggs i är kameran inställd med bredare betraktningsvinkel (120 °) nedåt direkt bakom fordonet.
Specifikationer Bildskärmar: CM-430 CM-510 CM-720
Skärmstorlek 4,3 "5" 7 "
Strömförsörjning 12 / 24V 12 / 24V 12 / 24V
Bildförhållande 16: 9 16: 9 16: 9
Upplösning 480 x 272 pixlar 800 x 480 pixlar 800 x 480 pixlar
Ljusstyrka 400 cd / m² 500 cd / m² 400 cd / m²
Driftstemperatur -30 - +70 ° C -30 - +70 ° C -30 - +70 ° C
Strömförbrukning 200 mA 280 mA 300 mA
Mått (B x D x H) 14 x 2 x 8,3 cm 14 x 2 x 8,3 cm 18,7 x 2,7 x 11,4 cm
Vikt 239 g 244 g 461 g
Specifikationer Kamera: CM-5180M HD
Strömförsörjning 12 - 24 V
Strömförbrukning 80 mA
Bildsensor 1/3 "CMOS färg
Vinkeln diagonal 95 ° / 140 °
Upplösning 1.300.000 pixlar
Fotosensitivitet 0,2 lux
Driftstemperatur -20 - +60 ° C
Färg silver
Mått (B x D x H) ö 2,8 x 3,3 cm
Vikt 45 g
Mycket kompakt färgkamera med programvarustödd digital bildbehandling för 2 visningsvinklar.
| Artikelnummer Från Leverantören | 1310HD |
| Driftstemperatur | -20°C – +60°C |
| Bildsensor | 1/3" färg CMOS |
| Bruttovikt | 1,5 kg |
| Husets Färg | silver |
| Gtin | 4260116090777 |
| Tillverkarens Nummer | 1310HD |
| Kamera | CM-5180M HD |
| Katalogkategori | 13 Multimedia |
| Leverantör | Camos |
| Modell | MV-430HD |
| övervaka | CM430 |
| Nettovikt | 1,5 kg |
| Förpackningsstorlek Största Storlek | 23 cm |
| Förpackningsstorlek Minsta Storlek | 18 cm |
| Förpackningsstorlek Medium Storlek | 21 cm |