Bel-sol Campingstol Theresa
1 099,00 kr
SKU
601/519
Från PET-flaskan till bel-sol stolen
Bel-sol hopfällbara stolar är tillverkade av certifierat RPET-material, som är tillverkat av återvunna PET-flaskor, vilket minskar påverkan på miljön. Samtidigt erbjuder de en hög nivå av komfort och hållbarhet med en liten förpackningsstorlek. Perfekt för en weekendresa, en dag på stranden eller din nästa campingsemester.
Theresa-stolen med hög rygg är en njutning för din rygg. Den speciella ergonomiska klädseln stöder din ryggrad och erbjuder största möjliga sittkomfort. Ryggstödet kan justeras i sju lägen. Dessutom kan stolen belastas med upp till 120 kg och väger endast 5,48 kg.
Theresa-stolen med hög rygg är en njutning för din rygg.
| Gtin | 4260750740618 |
| Färg | grå |
| Leverantör | Westfield |
| Möbeltyp | Camping stol |
| Sitthöjd | 50 cm |
| Ryggstödets Höjd | 45 cm |
| Mått Höjd | 950 |
| Dimensioner Djup | 450 |
| Dimensioner Bredd | 485 |
| Nettovikt | 5,48 kg |
| Laddningsbar Upp Till | 120 kg |
| Bruttovikt | 7,48 kg |
| Material Textil | 100 % återvunnen PET |
| Katalogkategori | 11 Faltmöbel |
| Material Ram | Alu-Ovalrohr |
| Tillverkarens Nummer | 21013021 |
| Förpackningsstorlek Största Storlek | 118,5 cm |
| Förpackningsstorlek Minsta Storlek | 10 cm |
| Förpackningsstorlek Medium Storlek | 68 cm |
| Artikelnummer Från Leverantören | 21013021 |
Write Your Own Review