Belsol campingstol Caro
637,00 kr
SKU
601/518
Från PET-flaskan till bel-sol stolen
Bel-sol hopfällbara stolar är tillverkade av certifierat RPET-material, som är tillverkat av återvunna PET-flaskor, vilket minskar påverkan på miljön. Samtidigt erbjuder de en hög nivå av komfort och hållbarhet med en liten förpackningsstorlek. Perfekt för en weekendresa, en dag på stranden eller din nästa campingsemester.
Campingstolen Caro representerar mottot less is more. Den väger bara 2,88 kg, men kan lastas med upp till 120 kg. Stolen kan fällas ihop litet och får plats i varje bagageutrymme. Också idealisk för fiske. Tillverkad av 24 återvunna PET-flaskor.
Bel-sol hopfällbara stolar är tillverkade av certifierat RPET-material
| Gtin | 4260750740601 |
| Färg | grå |
| Leverantör | Westfield |
| Möbeltyp | Camping stol |
| Sitthöjd | 40 cm |
| Ryggstödets Höjd | 55 cm |
| Mått Höjd | 950 |
| Dimensioner Djup | 450 |
| Dimensioner Bredd | 485 |
| Nettovikt | 2,88 kg |
| Laddningsbar Upp Till | 120 kg |
| Bruttovikt | 3,88 kg |
| Material Textil | 100 % återvunnen PET |
| Katalogkategori | 11 Faltmöbel |
| Material Ram | Alu-Rundrohr |
| Tillverkarens Nummer | 21013043 |
| Förpackningsstorlek Största Storlek | 73 cm |
| Förpackningsstorlek Minsta Storlek | 10 cm |
| Förpackningsstorlek Medium Storlek | 60 cm |
| Artikelnummer Från Leverantören | 21013043 |
Write Your Own Review