Brunner regissörsstol Aravel Director
769,00 kr
SKU
601/607
Produktbeskrivning
Den robusta regissörsstolen är utrustad med en platsbesparande aluminiumprofilram med pulverlackering och erbjuder en hög sittkomfort. Armstöden och sätet är vadderade med 3Durafeel polyestertyg. Ryggstödet kan fällas ihop och stolen är därför mycket kompakt och lätt att förvara när den är stängd.
Teknisk information
Svart färg
Kan hålla upp till 120 kg
Ryggstödets höjd 87,2 cm
Möbeltyp direktörsstol
Sits 45 x 35 cm
Sitthöjd 48 cm
Material textil 100% PES polyester
Rammaterial: fyrkantsrör av aluminium
Bredd 45 cm
Höjd 87,2 cm
Djup 35 cm
Nettovikt 3,5 kg
Förpackningsstorlek 73,5 x 51 x 13,5 cm
Totalvikt 3,8 kg
| Gtin | 8022068085814 |
| Färg | svart |
| Leverantör | Brunner |
| Möbeltyp | Direktörsstol |
| Sitthöjd | 48 cm |
| Ryggstödets Höjd | 87,2 cm |
| Mått Höjd | 872 |
| Dimensioner Djup | 350 |
| Dimensioner Bredd | 450 |
| Nettovikt | 3,5 kg |
| Laddningsbar Upp Till | 120 kg |
| Bruttovikt | 3,8 kg |
| Material Textil | 100 % PES polyester |
| Katalogkategori | 11 Faltmöbel |
| Material Ram | Alu-Vierkantrohr |
| Tillverkarens Nummer | 0404080N.C09 |
| Sittdjup | 35 cm |
| Sätesbredd | 45 cm |
| Förpackningsstorlek Största Storlek | 73,5 cm |
| Förpackningsstorlek Minsta Storlek | 13,5 cm |
| Förpackningsstorlek Medium Storlek | 51 cm |
| Artikelnummer Från Leverantören | 0404080N.C09 |
Write Your Own Review