Brunner Fällstol Raptor Highback
802,00 kr
SKU
601/512
Raptor är en av våra favoriter hela tiden när det gäller fällbara stolar. För att göra det ännu bekvämare har den utrustats med ett ryggstöd som är ca. 20 cm högre. Förpackningsstorleken förblir densamma. De bekväma armstöden av robust plast gör att det verkar som om du sitter i en klassisk vikbar stol. Alla andra funktioner i stolsserien förblir desamma.
Mycket bekväm ihopvikbar stol.
| Gtin | 8022068083742 |
| Färg | grå |
| Leverantör | Brunner |
| Sitthöjd | 48 cm |
| Ryggstödets Höjd | 110 cm |
| Mått Höjd | 1100 |
| Dimensioner Djup | 510 |
| Dimensioner Bredd | 440 |
| Nettovikt | 6 kg |
| Laddningsbar Upp Till | 120 kg |
| Bruttovikt | 6 kg |
| Innehållsbit | 1 |
| Sekundär färg | svart |
| Material Textil | 100 % PES polyester |
| Katalogkategori | 11 Faltmöbel |
| Material Ram | Ovalt stålrör |
| Tillverkarens Nummer | 0404016N.C20 |
| Sittdjup | 40 cm |
| Sätesbredd | 44 cm |
| Förpackningsstorlek Största Storlek | 93,5 cm |
| Förpackningsstorlek Minsta Storlek | 15 cm |
| Förpackningsstorlek Medium Storlek | 24 cm |
| Artikelnummer Från Leverantören | 0404016N.C20 |
Write Your Own Review