Keller Ackumulatortank
285,00 kr
SKU
300/121
Säkerställer jämnt flöde av vatten i system med automatiska tryckpumpar. Enligt TÜV-SW-005-93 delnummer godkänt för 5 bar övertryck vid 60 ° C. Med avluftningsskruv för systemtömning och robusta fastspännband på höljet.
Mått: T-anslutning: ø 10 / 12,5 mm; Tank: H 300 x B 90 mm; Tank med hållare: H 300 x B 100 mm; Borrsträcka: 120 mm
Säkerställer jämnt flöde av vatten i system med automatiska tryckpumpar.
| Gtin | 4041431003297 |
| Färg | vit |
| Material | PE polyeten |
| Leverantör | W. Keller |
| Tankens Kapacitet | 1 l |
| Mått Höjd | 295 |
| Dimensioner Djup | 98 |
| Dimensioner Bredd | 140 |
| Nettovikt | 277 g |
| Bruttovikt | 277 g |
| Katalogkategori | 07 vatten |
| Tillverkarens Nummer | 01619T996952 |
| Förpackningsstorlek Största Storlek | 29,8 cm |
| Förpackningsstorlek Minsta Storlek | 10 cm |
| Förpackningsstorlek Medium Storlek | 13,9 cm |
Write Your Own Review
Vi hittade andra produkter du kanske gillar!
-
Keller T-Anslutning Expansionskärl52,00 kr