Vatten reduceringsventil
SKU
G#2660
För tryckreduktion vid anslutning till extern vattenförsörjning. (Stadsvatten)
Tryckregulatorn med inbyggd backventil skyddar försörjningssystemet mot skador på grund av alltför stort tryck och förhindrar samtidigt att vattnet återvänder till extern vattenförsörjning.
Fördelar och egenskaper
Material: Drickvattens godkänd
Tekniska data
Inloppstryck: upp till 10 bar
Flödestryck: 1,0 bar
Vilo tryck: 1,5 bar
Anslutning: Plugnippel för vattenkoppling 1/2 "
För tryckreduktion vid anslutning till extern vattenförsörjning. (Stadsvatten)
| Vattenanslutning | RVS 8 |
| Artikelnummer Från Leverantören | 8173300 |
| Bruttovikt | 300 g |
| Gtin | 4045659483107 |
| Tillverkarens Nummer | 8173300 |
| Katalogkategori | 07 Sanitär |
| Leverantör | GOK |
| Stämpla | GOK |
| Nettovikt | 280 g |
| Förpackningsstorlek Största Storlek | 16,9 cm |
| Förpackningsstorlek Minsta Storlek | 4,1 cm |
| Förpackningsstorlek Medium Storlek | 11,1 cm |
| Text 2 | push-in nipple 1/2 x RVS 8 |
| Förpackning | SB |
- Vattenregulator, RVS 8 Dokumentera (0.67 MB)
Write Your Own Review